Kategorie
Uncategorized

Pomysły na przechowywanie w kuchni i organizację szafek

Utrzymanie porządku w domu nie zawsze jest najłatwiejsze. Warto więc zastanowić się, w jaki sposób ułatwić sobie odnajdywanie rzeczy w swoich szafkach. Jeżeli planujesz odświeżyć swoją kuchnię lub zaprojektować nową, doskonałym pomysłem jest stworzenie funkcjonalnych organizatorów.

Zapanować nad chaosem pomogą też różne rozwiązania aranżacyjne, które sprawią, że kuchnia będzie bardziej przejrzysta. Ciekawe sposoby na przechowywanie przyborów kuchennych, które sprawdzą się zarówno w małych pomieszczeniach jak i w dużych.

Organizacja kuchni – jak zaplanować miejsce?

Planując powstanie kuchni należy podzielić ją na pięć różnych stref, dzięki którym funkcjonowanie będzie łatwiejsze. Powinno znaleźć się tam miejsce w którym przechowywane będzie jedzenie, zarówno produkty, które trafią do lodówki, jak i te suche.

Następnie wyznacz przestrzeń na naczynia, sztućce, garnki i tym podobne. Kolejną strefą będzie miejsce przeznaczone na przygotowywanie posiłku, może to być na przykład oświetlony duży blat lub wyspa kuchenna.

Nie zapomnij, by wyznaczyć odpowiednią ilości terenu dla piekarnika, płyty grzewczej oraz okapu. Na koniec pamiętaj o umiejscowieniu zlewu, zmywarki, śmietnika, pojemnika na odpady i tym podobne.

Jak poukładać w szafkach kuchennych?

Dobra organizacja szuflad oraz szafek to podstawa utrzymania porządku w kuchni, warto przemyśleć ją w taki sposób, by oprócz swojej praktyczności prezentowała się gustownie i schludnie.

Wybierając szuflady na talerze świetnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na te pojemne i głębokie, a do nich wstawienie organizerów. Innym rozwiązaniem jest rozgraniczenie szafki dodatkowymi półkami i porozstawiane różnych talerzy w oddzielnych miejscach.

Sztućce najlepiej jest włożyć do specjalnego pojemnika z przegrodami, aby nie były ze sobą pomieszane. Oryginalnym pomysłem na przechowywanie filiżanek oraz kubków jest powieszenie ich na ścianie lub ustawienie na specjalnym stojaku.

Jak zagospodarować szuflady – sprytne gadżety do kuchni

Miejsce pod zlewem wbrew pozorom można doskonale zagospodarować i sprawić, że ta szuflada nie będzie stała w połowie pusta. W tej strefie idealnie zmieści się suszarka do naczyń z regulowaną półką, która dostosuje się do wzrostu użytkownika.

Oprócz elementów instalacji wodnej znajdziemy tam również kosz na śmieci oraz pojemnik na odpady i detergenty. Najlepszym rozwiązaniem będzie wysuwana szuflada, w której umieścimy jeden duży kosz podzielony na części, ułatwi to sortowanie śmieci a jednocześnie zaoszczędzi miejsce.

Pojemnik na detergenty z przykrywką, również doskonale odnajdzie się w tym miejscu oraz sprawi, że segregowanie przyrządów, które używane są do czyszczenia będzie łatwiejsze.

W szufladach na garnki warto jest umieścić antypoślizgową matę, dzięki której unikniemy zabrudzeniu dna szafki oraz jej porysowaniu. Najlepiej ustawiać je jeden na drugim w kolejności od największego, dzięki temu wykorzystamy mniej miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *