Kategorie
Aranżacja

Pokój dla dziewczynki – jak urządzić?

Każdy z nas pragnie czuć się dobrze i komfortowo w naszym domu. Zwłaszcza rodzice chcą zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo i sprawić, aby zawsze czuły się dobrze. Odpowiednie urządzenie pokoju niesamowicie się do tego przyczynia!

Aranżacja przestrzeni bywa często problemowe, w szczególności, jeśli chodzi o nasze małe księżniczki. Pokój dziewczynki wizualnie zawsze odbiega od pokoju chłopca. Panuje tam zupełnie inna atmosfera, kolorystyka i klimat! Jak urządzić idealny pokój dla dziewczynki? Mamy na to kilka porad! 

Jak urządzić pokój dla dziewczynki? 

Pokój małej dziewczynki zazwyczaj kojarzy nam się z cukrową aranżacją, przepełnioną różowym, lukrowym kolorem, pełnym lalek Barbie oraz miśków. Niekoniecznie tak musi być! W zależności od charakteru dziecka, powinniśmy zaaranżować jego przestrzeń tak, aby czuło się w niej komfortowo.

Sprawdź : Jak urządzić pokój dziecięcy dla chłopca

Wiele dziewczyn chciałoby, aby ich pokój był krainą wróżek i jednorożców, udekorowany w bajkowy sposób, ale są również młode, dzielne podróżniczki, które wolą stonowane kolory daleko odchodzące od stereotypów typowego dziewczęcego pokoju 

Jeżeli szukasz inspiracji, jak idealnie zaaranżować przestrzeń w pokoju Twojej małej pociechy – powinieneś trzymać się paru złotych zasad. Przede wszystkim zwróć uwagę na funkcjonalność pomieszczenia, ponieważ Twoje dziecko będzie rosło, a co za tym idzie – pokój będzie przechodziło niejedną transformację! 

Pokój dziewczynki – jaki wystrój? 

Przede wszystkim jako rodzic powinieneś zacząć od obserwacji charakteru dziecka – a następnie dopasowanie do niego pokoju. Jeżeli Twoja królewna uwielbia księżniczowate kolory i tematy – z pewnością będzie zachwycona tak urządzonym pokojem.

Z pewnością odradzane jest stosowanie “chamskiego” odcienia różu, który nazbyt za mocno rzuca się w oczy. Idealnym wyjściem jest zastosowanie kolorów pastelowych, które sa delikatniejsza, a z pewnością wizualnie wyglądają jeszce lepiej! 

Dostosuj również meble do przyszłościowego wykorzystania – przykładem może być oczywiście półeczka z wydzielonymi szafkami, jednak nie zamykanymi. Małe dziewczynki uwielbiają siadać tam misie, tworzyć swoje własne domku dla lalek i układać wszystkie zabawki na widoku.

Natomiast, gdy tylko lekko podrosną –  będa mogły trztymac tam swoje pierwsze książki do szkoły, idealne poukładane między przegródkami. Taki mebel jest niesamowicie praktyczny niezależnie od wieku! 

Aranżacja pokoju dla dziewczynki – na co zwrócić uwagę? 

Warto zadbać o odpowiednią lampkę bądź żyrandol w pokoju Twojego dziecka, aby zapobiec w przyszłości wadzie wzroku, która może powstać z powodu braku odpowiedniego światła.

To niezwykle ważne, gdy wieczorem dziecko będzie chciało przejrzeć sobie książeczki na dobranoc lub samemu coś przeczytać. 

Nie zapominajmy również o tym, że małe dzieci będą chciały się rozwijać! Warto zadbać o miejsce w pokoju, gdzie możliwe będzie postawienie palety do malowania, czy też miejsca do powieszenia gitary bądź innego instrumentu!

Dodatkowo, nie możemy zapomnieć o przestrzeni na ścianie, zarezerwowanej do pięknych rysunków wyjętych spod ręki naszych małych pociech! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *