Kategorie
Aranżacja

Podłoga do domu? Masz różne opcje

Planowanie przebudowy domu to ekscytujący proces, który może sprawić, że zakochasz się w dwóch różnych opcjach podłóg.

Na szczęście piękno projektowania i przebudowy domu polega na tym, że nie musisz wybierać tylko jednego stylu.

Istnieje wiele sposobów na skoordynowanie różnych opcji podłóg w całym domu, aby Twoja przestrzeń wydawała się dziełem sztuki. Od głównej sypialni po pralnię, kuchnię czy domową siłownię, pokoje w Twoim domu służą różnym celom i stylom, więc dlaczego wszystkie podłogi miałyby być takie same?

Właściwe użytkowanie podłogi

Jeśli chodzi o projektowanie domu, do wyboru jest wiele różnych rodzajów podłóg. Płytki z kamienia naturalnego, wspaniałe drewniane podłogi, dywan i cement mają swoje własne miejsce i zastosowanie w Twoim domu. Na przykład posadzka cementowa jest idealna do pralni do celów drenażowych. Wykładzina doskonale sprawdzi się do przekształcenia zimnych i przewiewnych piwnic w zachęcające nowoczesne przestrzenie. Podłogi z naturalnego kamienia, takie jak marmur, nadają kuchni, łazienkom i salonom czystego i luksusowego charakteru.

Wybierz ten sam rodzaj podłóg

Jeśli chodzi o pokrycie dużej przestrzeni, trzymaj się tego samego rodzaju podłogi. Na przykład, jeśli chcesz mieszać marmurowe płytki z drewnianymi podłogami, upewnij się, że nie mieszasz również różnych rodzajów drewna lub różnych rodzajów marmuru. Użycie tych samych dwóch rodzajów podłóg w odpowiednich miejscach zapewni pewną naturalność w Twoim domu. Jeśli nie wiesz jakiego rodzaju podłoga najlepiej sprawdzi się w Twoim otoczeniu – możesz poprosić o konsultację z producentem podłóg.

Ostrożnie wybierz odcienie

Chociaż możesz łączyć ze sobą różne tekstury, pamiętaj o tym, jak kolory będą do siebie pasować. Na przykład wybór ciemnej drewnianej podłogi w linii z surowo białą płytką może być irytującym widokiem, którego lepiej unikać. Jednym ze sposobów, aby upewnić się, że różne opcje podłóg będą płynnie rozprowadzać po całym domu, jest wybranie płytek i drewna o tym samym odcieniu. Jeśli wybierasz ciemne drewno liściaste, upewnij się, że pasujące do niego płytki mają beżowy lub brązowy odcień, który płynnie łączy ich tekstury.

Zasada „mniej niż trzy”

Mieszanie się ze sobą więcej niż dwóch różnych rodzajów podłóg jest mylące dla oczu i może sprawić, że przestrzeń będzie wyglądała na zagraconą lub niedopasowaną. Dokonując wyborów projektowych, nie przekraczaj więcej niż dwóch różnych rodzajów materiałów na podłogę w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *