Kategorie
Oświetlenie

Kilka pomysłów na oświetlenie domu światłami LED

Oświetlenie LED może nadać Twojemu domowi bardziej elegancki wygląd. Podobnie jak entuzjaści komputerów PC, którzy wyposażają swój sprzęt w światła LED, pasujący do kilku obszarów możesz zmienić swoje pomieszczenie, które goście naprawdę będą podziwiać.

Mając to na uwadze, przedstawiamy pomysły, które możesz wykorzystać i zainspirować swój własny dom

Kolory mają znaczenie

Niezliczone badania wykazały, że jasne, niebieskie światło ekranów nie pozwala zasnąć w nocy. Dlatego tak wiele osób radzi, aby wyłączyć wszystkie ekrany na godzinę przed pójściem spać.

Jednak głębszy powód do zrozumienia teorii kolorów ma podłoże psychologiczne. Ogólnie kolor czerwony reprezentuje pasję, złość i energię. Żółty zazwyczaj reprezentuje szczęście i jasność. Fioletowe kolory zwykle odzwierciedlają królewskość lub duchowe oświecenie. Różne odcienie zieleni zwykle reprezentują naturę, wzrost, Ziemię i stabilność.

Na szczęście eksperymentowanie z oświetleniem LED nie jest trudne. Chwyć jedną żarówkę RGB i użyj jej jako lampki nocnej w swoim pokoju – użyj ściemniacza lub wielokolorowej żarówki. Warto zwrócić uwagę, jakie emocje wywołuje każdy kolor.

Oświetlenie podszafkowe

Czy masz kuchnię? Oczywiście, że tak! Ile czasu spędzasz w kuchni? Pomyśl o tym: obok salonu i sypialni jest to prawdopodobnie najczęściej odwiedzany pokój w Twoim domu.

Możesz wyłożyć paski LED pod szafkami lub pod blatem stołowym. Spójrz tylko na te piękno!

Coś naprawdę fajnego wyszło od kilku innowatorów, którzy wyposażyli swoje lodówki w taśmy LED. To jest dla mnie trochę za zaawansowane, ale efekty są niesamowite!

Uzyskaj właściwe połączenie

Bez względu na to, jakie oświetlenie wybierzesz, zaangażowane w instalacje będą przewody. Nie da się tego obejść. Na szczęście niektóre firmy wyszły z łatwymi w użyciu złączami do instalacji świetlnych. Umożliwiają one użycie wielu świateł w jednym urządzeniu!

Co jest naprawdę przydatne dla osób, które nie są tak obeznane z przewodami i brakuje im umiejętności technicznych. (Poważnie, podłączanie taśm świetlnych LED jest łatwe tylko wtedy, gdy wiesz, co robisz.)

Oświetlenie wnękowe

Świetnie nadaje się do podkreślania dekoracyjnych sufitów. Oświetlenie RGB wnęki jest naprawdę oszałamiające i nie jest trudne do zrobienia, gdy poznasz podstawy podszewki i ustawienia.

Oświetlenie ściany LED

Jeśli nie chcesz zasłaniać całej ściany, sufitu lub podłogi jasną diodą LED, rozważ zastosowanie sylwetki światła! Wszystko, co musisz zrobić, to wyciąć jakiś karton (lub cokolwiek, co jest najłatwiejsze do przecięcia i nadal jest wystarczająco mocne, aby stać samodzielnie), umieść go pod ścianą i połóż za nim swój ulubiony pasek. Proste jak 123!

Wyniki są bez wątpienia oszałamiające. Najlepsze jest to, że możesz wyciąć dowolny kształt lub zaprojektować według własnego uznania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *