Kategorie
Uncategorized

Jakie rośliny do ciemnego wnętrza sprawdzą się najlepiej?

Każde, nawet najchłodniejsze pomieszczenie, po udekorowaniu kolorowymi kwiatami bądź innymi roślinami nabiera zupełnie innego klimatu! Zarówno w otwartych, jak i zamkniętych pomieszczeniach rośliny doniczkowe wyśmienicie się sprawdzają! Poszukujesz niezwykle uniwersalnej dekoracji, która rozjaśni Twoje nawet najciemniejsze pomieszczenie? Znamy na to doskonały sposób!

Kwiaty domowe 

Każdy kwiat potrzebuje innego, indywidualnego podejścia i pielęgnacji. Wiele osób jest przekonanych, że jeżeli nie posiadają dobrze nasłonecznionego mieszkania, które zapewnia dużo światła – to inwestycja w rośliny do domu nie ma najmniejszego sensu. Nic bardziej złudnego!

Wiele roślin nie lubi, a wręcz nienawidzi dużej ilości światła, ponieważ szybko przez nie usycha i obumiera. Niedostatek światła wcale nie jest przeszkodą, przez którą nie będziemy mogli stworzyć swojej wymarzonej strefy zieleni, nawet w najciemniejszym pomieszczeniu naszego mieszkania. Nie masz możliwości spędzenia wolnego czasu wśród przyrody, w ogrodzie lub na balkonie? Zainwestuj w piękne rośliny domowe, które dostarczą ci codziennie nie tylko lepszego samopoczucia, ale i również estetycznego wyglądu dla mieszkania i wykreują funkcjonalne wnętrze. 

Kwiaty doniczkowe domowe 

Poszukujesz idealnej roślinki, której wymagania co do światła są minimalne? Idealnie sprawdzi Ci się zielistek! Posiada bogate w zieleń liście, zwisające do dołu. Dodatkowo, niemal niemożliwe jest jej przesuszenie, ponieważ jest na nie odporna. 

Sansewieria – a inaczej nazywana również wężownicą jest niesamowicie prosta w pielęgnacji! Zapominasz podlewać kwiaty? Bez obaw! Ten kwiat wytrzyma bez wody nawet do kilku miesięcy! jej liście są wielobarwne i posiadają mnóstwo wzorów, które na pewno wzbogacą wystrój Twojego wnętrza!

Kwiaty doniczkowe kwitnące

Piękne, pierzaste liście o niesamowicie intensywnym ubarwieniu w kolorze zieleni – mowa oczywiście o paprotce! Nienawidzi bezpośredniego nasłonecznienia – powoduje to u niej poparzenia, natomiast potrzebuje sporo wody, ponieważ jest uczulona na przesuszone podłoże. 

Maranta jest ozdobną rośliną, która posiada aksamitne w dotyku liście, które są niesamowitą ozdobą, ponieważ posiadają mocne unerwienie z plamistym wzorem, co wygląda jak ręcznie malowane! Jest bardzo malutka, bo jej wysokość dochodzi do 30 cm, więc możesz postawić ją dosłownie wszędzie. Należy utrzymać w okół niej wysoka wilgotność powietrza, tak więc zalecane jest jej zraszanie, ewentualnie umieszczenie doniczki na podstawce z kamykami i wodą.

Kwiaty do salonu 

Chciałbyś włożyć trochę miłości do Twojego salonu? Kwiat Filodendron cordatum posiada niesamowicie urocze i klimatyczne liście w … serduszka! Wystarczy regularnie podcinać pędy, które wystrzelają w górę, a pięknie rozkwitnie i się rozgałęzi. 

Dracena obrzeżona – jej efektowne, pnące się do góry liście dodają egzotycznego klimatu! Nazwa tego kwiata pochodzi z języka greckiego i oznacza samicę smoka. Świetnie radzi sobie w pokojowych temperaturach i warunkach, szczególnie gdy jest postawiona bardziej w cieniu, niż na słońcu.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *