Kategorie
Aranżacja

Jak zaaranżować meble w salonie? Praktyczne pomysły

Układ salonu

Jeśli chodzi o dekorowanie domu, niewiele rzeczy jest bardziej onieśmielających niż stanie w pustym pokoju i niewiedza, od czego zacząć. Jest tak wiele rzeczy do rozważenia – osobista estetyka, styl życia, budżet i nie tylko – ale najlepiej zacząć od rozmieszczenia mebli. Innymi słowy, określanie rozmieszczenia sof, krzeseł, stołów, szafek i wszystkiego, co jest zawarte w planie pomieszczenia (każdy element, który dotyka podłogi). Przygotowaliśmy prosty przewodnik, który sprawdza się w każdym pomieszczeniu w domu, zaczynając od salonu. Te pomysły na układ salonu sprawią, że aranżacja mebli i urządzanie domu będzie łatwe i przyjemne.

Zmierz salon od ściany do ściany

Najpierw narysuj pudełko, zwracając uwagę na pomiary ze wszystkich stron. Niezależnie od tego, czy tworzysz go w programie komputerowym, czy ręcznie rysujesz na papierze milimetrowym, plan piętra w skali jest pomocny w planowaniu przestrzeni. Następnie zmierz meble, na które się zdecydowałeś i utwórz osobne pudełko o unikalnym rozmiarze dla każdego elementu. Jeśli rysujesz ręcznie, jednym z pomysłów jest tworzenie wycinanek z papieru (w skali), abyś mógł bawić się różnymi aranżacjami mebli.

Wybierz punkt centralny

Decydowanie się na punkt centralny naprawdę pomoże w planowaniu przestrzeni – telewizor, kominek, żyrandol, dzieła sztuki i tak dalej. Po ustaleniu aranżacji mebli mogą się wokół niego ułożyć. Główna sofa, kanapa lub segment powinny być ustawione naprzeciw tej ściany. Dodatkowe fotele mogą również znajdować się po obu stronach ściany telewizora, zaokrąglając część wypoczynkową i dodając wizualną równowagę. Aby udoskonalić tę aranżację, rozważ zastosowanie niestandardowych mebli – para wyjątkowych tapicerowanych foteli stanowi odważne oświadczenie. W przypadku salonów z kominkiem większość ludzi uważa rozmowę za najważniejszy cel. Tak więc półokrągła konfiguracja mebli wokół paleniska, sprzyja łatwej interakcji z rodziną i przyjaciółmi. W przypadku salonów, w których nie ma paleniska ani telewizora, najbardziej sensowny jest centralny punkt. Ułóż sofę (lub dwie naprzeciw siebie) wokół stolika do kawy, z krzesłami ustawionymi wokół koła, aby zamknąć wszelkie luki.

Ułóż stoły, szafki i tafty

Po ustawieniu miejsca do siedzenia (wokół punktu centralnego), następnym krokiem jest ustawienie stołów i szafek do przechowywania. W salonie główny stolik kawowy można ustawić pośrodku sof i krzeseł. Stoliki do sof to długie, wąskie stoliki, które stoją za sofą, opierając się o jej oparcie. Stoliki boczne stoją obok foteli i po obu stronach sofy.

W przypadku małych przestrzeni rozważ zagnieżdżanie tabel, które mogą się rozszerzać podczas użytkowania i składać, gdy nie są potrzebne. Szafy magazynowe i towary w skrzyniach są umieszczane pod ścianą, wszędzie tam, gdzie pozwala na to przestrzeń. Konsole multimedialne i stojaki telewizyjne są umieszczane pod telewizorem. Szafki barowe i wózki barowe to elementy, które dodają aury blasku salonowi.

Wyśrodkuj dywanik

Ostatni element aranżacji mebli w salonie jest równie ważny: dywanik. Powinien on znajdować się pośrodku głównego układu siedzeń i wystawać kilka cali poza kanapę i krzesła (lub nawet dalej), aby zakotwiczyć całe pomieszczenie. Jeśli pokój jest już wyłożony wykładziną dywanową, dodanie grubszego akcentującego dywanu na wierzchu jest przyjemnym sposobem na dodanie ciepła i zachęcenie gości do relaksu i pozostania przez chwilę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *