Kategorie
Uncategorized

Jak urządzić siłownie w domu?

Dla osób, które utrzymują zdrowy tryb życia siłownie oraz kluby fitness są nieodłączną częścią tygodnia. Jest wiele sytuacji, w których własna domowa minisiłownia jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż jeżdżenie do publicznych klubów.

W szczególności w dzisiejszych czasach pandemii kiedy lepiej jest unikać tłumów oraz zachować szczególną ostrożność. Aby zaprojektować takie miejsce wcale nie trzeba poświęcać oddzielnego pokoju, ani nie musi być on w dużym metrażu.

Do utrzymania formy oraz kondycji wcale nie potrzebujemy wyjścia z domu ani pokoju w sporych rozmiarach. Własna sypialnia z odrobiną wolnego miejsca w zupełności wystarczy.

Domowa siłownia – gdzie ją stworzyć?

Najlepszym rozwiązaniem na stworzenie siłowni w domu jest przeznaczenie na nią oddzielnego pomieszczenia. W miarę możliwości może to być poświęcony cały pokój lub po prostu jego część. Idealnie nada się tu na przykład garaż, strych, piwnica.

Często są to części domu, które mają dużo wolnej przestrzeni i nie przebywają w nich inni domownicy. Możesz umieścić swoją siłownie również na tarasie lub w ogrodzie, plusem takiego rozwiązania jest świeże powietrze, dzięki któremu wykonywanie ćwiczeń będzie przyjemniejsze.

W naszym kraju, ze względu na panujący klimat, nie jest to jednak opcja całoroczna. Postaw na swoje bezpieczeństwo i wybierz miejsce, które będzie spokojne.

Jak zaplanować? – siłownia w ogrodzie

Miejsce do wykonania treningu na świeżym powietrzu znajdzie się nie tylko u osób, które mają własny ogród. A dla tych, którzy mieszkają w bloku, balkon również świetnie nada się jako kąt do wysiłku fizycznego. Warto pamiętać, aby zaopatrzyć siłownie w zadaszenie.

Ważne jest, aby mieć pewność, że sprzęty, które tam umieścimy nie zniszczą się przez pogode. Innym ważnym aspektem jest, aby mieć pewność, że podłoga, na której staną jest równa oraz twarda, by przyrządy stały stabilnie.

Kolejną rzeczą o którą warto zadbać, aby trening stał się przyjemniejszy,  jest umieszczenie na przykład stolika lub wieszaka, by móc powiesić na nim bluzę, ręcznik, postawić wodę lub telefon.

Siłownia w domu – aranżacje

Jeśli jednak masz możliwość zdecydowania się na poświęcenie całego pomieszczenia dla siłowni, warto rozważyć tą opcję, ponieważ jest to najlepsze rozwiązanie. Dzięki temu wybór maszyn, które chcielibyśmy posiadać jest uzależniona tylko od wielkości pomieszczenia.

Takie miejsce można idealnie dopasować według potrzeb oraz sprawić by było bezpieczne i funkcjonalne. Dobrze jest zaopatrzenie siłowni w lustro, nie tylko jest to element estetyczny, dzięki któremu pomieszczenie będzie wizualnie większe.

Dzięki niemu patrząc na siebie podczas wykonywania ćwiczeń mamy pewność czy robimy je dobrze. Oświetlenie w takim miejscu powinno być dopasowane w taki sposób, aby nie przytłaczać oraz nie sprawiać dodatkowego uczucia zmęczenia dla osoby ćwiczącej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *