Kategorie
Zdrowie i higiena

Jak poprawić jakość powietrza w domu?

Kiedy zostałeś właścicielem domu, prawdopodobnie dużo myślałeś o wszystkich dekoracjach, które dodasz, przyjęciach urodzinowych, które planujesz, i wspomnienia, które stworzysz w trakcie. Prawdopodobnie nie zastanawiałeś się zbytnio nad konserwacją lub urządzeniem grzewczym i klimatyzacyjnym. Jednak z biegiem czasu prawdopodobnie zdałeś sobie sprawę, że wymagają one dużej uwagi. Na jakość powietrza w Twoim domu wpływa bezpośrednio ogrzewanie i klimatyzacja. Staje się to problemem, gdy pleśń i bakterie zaczynają się formować, wpadać do domu, a Ty zaczynasz je wdychać do płuc.

Jak możesz poprawić jakość powietrza?

Po pierwsze, zawsze chcesz, aby Twoje urządzenie grzewcze i klimatyzacyjne było właściwie czyszczone i konserwowane. Pomoże to radykalnie zachować bezpieczeństwo powietrza. Ale są produkty, które możesz dodać, aby zapewnić w domu najlepszą możliwą jakość powietrza.

Oczyszczacze powietrza

Jeśli chodzi o poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach, oczyszczacze powietrza są najlepszym produktem, jaki możesz kupić. Jeśli cierpisz na alergie lub często się przeziębiasz, oczyszczacz powietrza ułatwi Ci oddychanie i lepszy sen. Wysokiej jakości systemy oczyszczania powietrza w domu zabijają do 99% wychwyconych zarazków, pyłków i pleśni. Zwalcza również ciężko i skutecznie z wieloma powszechnymi patogenami. Zainstalowanie oczyszczacza powietrza zapewnia spokój ducha i swobodę głębokiego oddychania, wiedząc, że powietrze, którym oddychasz, jest czyste.
Oczyszczacze powietrza można kupić w wielu sklepach internetowych, my polecamy natomiast specjalistów ze swojej dziedziny: https://www.ekologicznydom.eu/

Utrzymuj podłogi w czystości

Odkurzaj podłogi przynajmniej raz w tygodniu. Wybierz odkurzacz z silnym ssaniem, obrotowymi szczotkami i wysokowydajnym filtrem powietrza (HEPA), który wychwytuje alergeny, takie jak roztocza lub sierść zwierząt.

Mop do podłogi, zbierze kurz pozostawiony po odkurzaniu. Wybierz mop wielokrotnego użytku z mikrofibry, który zbiera więcej brudu i kurzu niż tradycyjny mop.

Umieść wycieraczkę przy każdym wejściu do domu. Rozważ poproszenie gości o zdjęcie butów, gdy wchodzą, aby zminimalizować brud i kurz przedostający się z zewnątrz.

Unikaj palenia w pomieszczeniach

Dym z papierosów zawiera ponad 4000 substancji chemicznych. Narażenie na bierne palenie powoduje szereg problemów zdrowotnych. Poproś palaczy w swoim domu, aby palili na zewnątrz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *